Beton Vibratörleri

Beton karışımının içerisinde bulunan kum, su ve diğer katkı maddelerinin etkili biçimde karışabilmesi için beton vibratörüne ihtiyaç duyulur. Beton vibratörü yalnızca ıslak beton yüzeyinde kullanılır.

Beton Vibratörü Çeşitleri Nelerdir?

Beton kıvamına ve inşaat yapısına uygun farklı vibratör çeşitleri bulunmaktadır. Farklı özelliklere sahip olan beton vibratöründen maksimum verimi almanız mümkündür. En sık tercih edilen beton vibratörleri şunlardır:

Konvertörlü Beton Vibratörü: "Dalgıç vibratör" ya da "iç vibratör" olarak da bilinen bu cihazların titreşimli uçları betona daldırılır. Bu cihazları tek kişi ya da birden fazla kişi idare edebilir.

Yüzey Beton Vibratörü: Beton yüzeyinin düzleştirilmesi ve pürüzsüz hale getirilmesi için kullanılır.

Bunların dışında kendinden konvertörlü vibratör, elde ya da omuzda taşınabilen vibratörler ve masa vibratörü gibi cihazlar da bulunmaktadır. Motor türüne göre elektrikli, benzinli ve dizel vibratörleri de tercih edebilirsiniz.

Neden Beton Vibratörü Kullanmalısınız?

İnşaat sektörünün vazgeçilmez elemanlarından biri haline gelen beton vibratörleri, sağlam yapılar inşa ederken kullanmanız gerekir. Beton içerisindeki bileşenlerin istenen oranda karışmasında beton vibratörleri kolaylık sağlamaktadır. Bu vibratörler, betonun kalıba dökülmesi sırasında boşluk kalmasına engel olur. Betonda hava kabarcıkları kalması durumunda yapı, zayıf hale gelmektedir. Kaliteli beton yüzeylerini bu cihazlardan yararlanarak elde edebilirsiniz, ayrıca zamandan ve güçten de tasarruf edersiniz.

Beton Vibratörü Ne Kadar Süreyle Uygulanmalıdır?

Uygun olmayan biçimde dökülen betonlar, pürüzlü ve kalitesiz yüzeyler oluşmasıne neden olur. Beton vibratörlerinden yardım alarak beton harcındaki kabarcıkların yok edilmesi gerekir. 5-15 saniyelik uygulama yeterlidir. Vibratörü, betonun içine dik açıyla sokmalı, en fazla 15 derecelik açıyla tutmalısınız. Sonrasında, vibratör; yavaş bir şekilde çekilmelidir. Vibratör geri çekildiğinde harçta kabarcıklar varsa daha fazla titreşim uygulanması gerekir. Harici vibratörler bu konuda etkili çözümler sunar. Karadeniz Makine kalitesiyle ihtiyacınıza uygun beton sıkıştırma inşaat vibratörü seçeneklerine ulaşabilir, sağlam yapılar inşa edebilirsiniz.

Müşteri Temsilcilerimizle Görüşmeye Başla
0216 429 94 27
Ürün Kataloğunu Görüntüle
Ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi için kataloğu inceleyin veya indirin.